Strona główna » Produkty »Lotniskowe »Polewarko-zmywarka ORION PP2

Polewarko-zmywarka ORION PP2

zdj. 08112012953

Polewarko-zmywarka ORION typ PP2 w wersji lotniskowej przeznaczona jest do zwalczania oblodzenia pasów startowych, dróg kołowania i płyt postojowych lotnisk, poprzez polewanie środkami chemicznymi do tego przeznaczonymi. Zarówno zbiorniki jak również zespół pompowy i układ spryskiwania, mogą współpracować z najczęściej stosowanymi do tego środkami na bazie octanów. kwasu mrówkowego, glikoli, roztworu mocznika.
Zabudowana na podwoziu MAN TGM 26.290 6×2-4BL.

Sterowanie polewarką odbywa się za pomocą pulpitu sterowniczego niemieckiej firmy Bosch Rexroth umieszczonego w kabinie kierowcy, z zastosowanie specjalnego mikroprocesora pozwala na utrzymanie zadanych parametrów niezależnie od zmian prędkośći jazdy (zastosowano układ nadążny). Polewanie automatyczne sterowane z pulpitu sterowniczego. W przypadku pracy w systemie awaryjnym możliwe jest sterowanie ręczne.

Podstawowe parametry

  • dopuszczalna masa całkowita 26.000 kg
  • pojemność nominalna zbiorników na środki chemiczne 12.000 l
  • maksymalna prędkość polewania 40 km/h
  • robocza szerokość polewania 3 m, 14 m, 24 m
  • zakres wydatku polewania 5 – 40 g/m²

WERSJA DROGOWA

W wersji drogowej polewarko-zmywarka ORION typ PP2 jest wyposażona w belkę tylną z dwoma krótkimi (1,25 m), rozkładanymi listwami bocznymi i przeznaczona jest do zimowego utrzymania autostrad i dróg szybkiego ruchu, a także dużych parkingów i placów postojowych.
Podstawowe parametry techniczne polewarko-zmywarki w wersji drogowej nie ulegają zmianie, jednak w tym rozwiązaniu system spryskiwania ograniczono do listwy tylnej i 2 krótkich listew bocznych. Szerokość robocza polewarko-zmywarki w wersji drogowej wynosi odpowiednio 3 i 5 m, przy czym każda sekcja jest sterowana oddzielnie.

VIDEO