Strona główna » Produkty »Lotniskowe »Oczyszczarka VAMMAS CSB 3600

Oczyszczarka VAMMAS CSB 3600

zdj. oczyszczarka-CSB-050

Oczyszczarka kompaktowa CSB 3600 służy do usuwania śniegu z płyt postojowych, dróg dojazdowych i pasów startowych w portach lotniczych.

Szczotka walcowa umiejscowiona jest pomiędzy osiami pojazdu, natomiast turbina (wentylatora) doczyszczająca powierzchnię, zabudowana jest za tylną osią. Na płycie czołowej pojazdu mocowany jest pług odśnieżny LPC 5.

Urządzenie pracuje w sposób bardzo precyzyjny, zmiana prędkości obrotowej szczotki jak również hydrauliczna kontrola jej siły docisku pozwala na szybką i wydajną pracę. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji i skrętnej osi tylnej, która może być kierowana przeciwnie do osi przedniej, bądź w tym samym kierunku co oś przednia, urządzenie jest bardzo zwrotne. Oczyszczarka ma możliwość jednoczesnej pracy pługa, szczotki i dmuchawy. Możliwa jest również samodzielna praca tych zespołów. Dzięki temu urządzenie można także wykorzystać do letniego czyszczenia. Zmiana kierunku oczyszczania jest bardzo szybka i prosta, a jeden ruch dżojstika na pulpicie sterowniczym powoduje zmianę kierunku pługa, szczotki, oraz kierunku wydmuchu powietrza. Oczyszczarka kompaktowa CSB 3600 zabudowana jest na odpowiednio dostosowanym podwoziu MERCEDES – BENZ ACTROS 2032 A 4×4. 

Podstawowe parametry techniczne:

Oczyszczarka kompaktowa CSB 3 600

szerokość szczotki 4 200 mm
szerokość robocza szczotki 3 600 mm
średnica szczotki 940 mm
kąt roboczy (standard 35°) od 30° do 40°
koła podporowe dwie pary, regulowane
prędkość powietrza w tunelu 400 km/h
rekomendowana prędkość robocza oczyszczarki 40 – 60 km/h
silnik pomocniczy OM 501 LA – moc 265 kW
napięcie prądu elektrycznego 24 V

 

 

Pozostałe w kategorii Lotniskowe